Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne + przepisy cz I

Wyciskarki będą w stanie wyciskać praktycznie każdy gatunek owoców. Z niektórych będzie można pozyskać sok klarowny z innych gęsty, niekiedy nawet musowaty. Ale co najważniejsze każdy będzie miał wiele witamin i minerałów.

Sok z ananasów

Główna zaleta ananasów wynika z tego, że mamy tam brom, który będzie skutecznym środkiem przeciwzapalnym co będzie sprawia, że jest on korzystny przy zapalaniach stawów. Dodatkowo jest tam wiele witaminy C, dlatego oczekiwać można wsparcia dla systemu odpornościowego naszego organizmu. Ananas to również źródło takich składników jak bromelina czy betaina. Bromelina rozkłada białka, dlatego będzie ułatwiać nam przerabianie produktów mięsnych. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Będzie mieć również możliwość rozpuszczenia zatorów w naczynia krwionośnych oraz oczyszczania organizmu z obumarłych komórek, czy też zniszczonych na skutek oparzeń czy ropni. Już wiele setek lat temu mieszkańcy Ameryki Południowej stosowali ananasa jako możliwość leczenia urazów skóry, stanów zapalnych i innych uszkodzeń. Mają one charakter wspomagający trawienie, dlatego będą rozpuszczać zatory naczyń krwionośnych i mogą zapobiegać osteoporozie i złamaniom kości. Dzięki zawartości manganu, który ma właściwości detoksykacyjne będą sprzyjać produkcji energii przez organizm. Ananasy działają bakteriobójczo oraz przeciwwirusowo. Mogą mieć działanie etrogenne. Są źródłem wielu cennych witamin.

Jeśli chodzi o Arbuzy to również dają nam wiele możliwości, ponieważ jest tam wiele cennego likopenu, który działać będzie jako składnik przeciwutleniający, dzięki czemu będzie chronił nas przed nowotworami oraz chorobami sercowo naczyniowymi. Osoby, które stosują dietę bogatą w likopen są mniej narażone na zawał serca.

Abruzy to również źródło cennego potasu, który uważany jest za ten składnik, który będzie nam utrzymywał odpowiedni poziom ciśnienia krwi. Możliwe, że chronić będzie również przed udarem mózgu. Arbuzy mają wiele witaminy C oraz A oraz beta karoten, który będzie pomagał w leczeniu różnych chorób. Są one bardzo miękkie i soczyste, dlatego ich wyciskanie nie będzie stanowiło żadnego problemu i rzeczywiście tego soku będzie bardzo wiele, dlatego warto na ich wyciskanie się zdecydować, dla dobra naszego organizmu.

Autor

Ewelina

Redakcja zdrowo-gotuj.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@zdrowo-gotuj.pl

Obszerna wiedza z dziedziny zdrowego stylu życia.

Dlaczego warto sięgać po świeżo wyciskane soki?
Jakie właściwości zdrowotne posiadają soki?
Z jakich owoców i warzyć wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.