Mikser jakiego nie znamy

Historia marki KitchenAid

Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć na pytanie o to, jakie istotne wydarzenia przyczyniły się do powstania miksera, musielibyśmy cofnąć się do roku 1908 do Stanów Zjednoczonych. Warto przy tym podkreślić, że twórca rozwiązania, które sprawiło, że dziś możemy się cieszyć mikserami, wcale nie myślał o komforcie kucharzy. Jego wynalazek miał ułatwić pracę w piekarni i natychmiast po opatentowaniu spotkał się z życzliwym przyjęciem ze strony profesjonalistów, którzy musieli docenić jego innowacyjność.

Robot planetarny

W 1919 roku linię zminiaturyzowanych rozwiązań bazujących na wspomnianym rozwiązaniu pojawiła się w sprzedaży dzięki staraniom i pod szyldem KitchenAid. Początkowo roboty planetarne nie zachwycały swoją wizualnością, nie minęło jednak wiele czasu, a znalazły swoje miejsce w niemal każdej kuchni. O tym, że szybko pojawiły się również na ziemiach polskich najlepiej świadczą zresztą wzmianki na ich temat pojawiające się w książkach kucharskich z tamtego okresu. Oczywiście, producentów robotów wcale nie satysfakcjonował wspomniany sukces, omawiane tu rozwiązania były więc nieustannie modyfikowane. Działania tego typu podejmowała też KitchenAid w swojej fabryce w Springfield w Ohio, która funkcjonuje zresztą do dziś.

Akcesoria kuchenne

Mikser

Opowieść o losach miksera z pewnością nie byłaby kompletna, gdyby zabrakło w niej wzmianki o innowacyjnym rozwiązaniu, jakie firma KitchenAid zaproponowała w roku 1955. To właśnie wtedy światu zostały zaprezentowane kolorowe miksery, co było wielkim krokiem przyczyniającym się do zwiększenia atrakcyjności tego urządzenia. Oczywiście, piękno miksera, z którym dziś mamy do czynienia, nie kryje się jedynie w jego formie, choć i ona może zachwyć. Odbiorcom imponuje przede wszystkim to, że jest to rozwiązanie wydajne, które może pełnić szereg interesujących funkcji.

Współczesne miksery są wykorzystywane między innymi do mieszania, wyrabiania i ubijania ciast, a także do mielenia, przecierania i wałkowania poszczególnych składników wchodzących w ich skład. Wszystkie te czynności wcześniej musiały być wykonywane ręcznie, co zabierało nie tylko czas, ale i energię. Mikser to zatem jedno z tych rozwiązań, które poradziło sobie z próbą czasu i zachwyca w kolejnych kuchniach.

Autor

Ewelina

Redakcja zdrowo-gotuj.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@zdrowo-gotuj.pl

Obszerna wiedza z dziedziny zdrowego stylu życia.

Dlaczego warto sięgać po świeżo wyciskane soki?
Jakie właściwości zdrowotne posiadają soki?
Z jakich owoców i warzyć wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.