Świeży sok z wyciskarki to „żywe” jedzenie

Pewnie każdy zgodzi się z tym, że dla naszego gatunku umiejętność rozpalania ognia była wielkim krokiem w stronę rozwoju i ewolucji.

Dlatego nie ma wątpliwości, że także umiejętność gotowania była bardzo ważna. Jednak najważniejsza będzie znajomość tych substancji odżywczych, tak by zawsze wybierać dla siebie takie, które są rzeczywiście najlepsze dla organizmu Gotowanie produktów spożywczych tak naprawdę będzie niszczyć wiele cennych składników pokarmowych, które w jedzeniu się znajdują. Może także zmieniać chemiczną budowę niektórych niezbędnych składników pokarmowych, dlatego będą powodować, że nie są one dobrze przyswajalne przez nasz organizm. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Enzymy, proteiny, witaminy czy minerały są niszczone lub też w znacznym stopniu uszkadzane w wysokich temperaturach. Będą one budulcem, który dla naszego organizmu jest konieczny. Zabrzmi to niepokojąco, ale gotowanie nie tylko niszczy cenne składniki, ale może sprawić, że część pokarmów będzie wręcz szkodliwa. Wiedza ta jest pewnie znana osobom, które są amatorami surowej żywności i wiedzą jak cenna jest dieta, która ma wiele składników, które nie są poddawane gotowaniu. Inni mogą zniechęcić się pomysłem odmówienia sobie których gotowanych posiłków jakimi się raczymy, ale nadal jednak można zyskać surowych składników.

Sposobem może być między innymi wyciskanie w domu świeżych soków bez konieczności wywracania stylu życia do góry nogami. Jako, że świeży sok jest żyjącym pokarmem nie będzie można go znaleźć na żadnej sklepowej półce. Produkty dostępne w sklepach w kartonach to najczęściej takie propozycje, które są poddawane obróbce cieplnej i wytwarzane na masową skalę również z pasteryzowanych w wysokich temperaturach koncentratów. Mamy przy tym wielki marketingowy szum, ale nie zmienia on faktu, że takie składniki są jakościowo po prostu bardzo słabe i nie ma sensu spożywanie takich soków.

Jeśli chcemy mieć zdrową dietę należy soki przygotowywać sobie samemu w domu. Wtedy to my decydujemy o tym jakie składniki będą wykorzystywane i nie będzie w związku z tym problemów z jakością. Jednocześnie przy takich sokach możemy sami dopasować sobie listę składników pod takim kątem jaki nam będzie najbardziej odpowiadał co będzie miało wielkie znaczenie.

Autor

Julia

Redakcja zdrowo-gotuj.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@zdrowo-gotuj.pl

Obszerna wiedza z dziedziny zdrowego stylu życia.

Dlaczego warto sięgać po świeżo wyciskane soki?
Jakie właściwości zdrowotne posiadają soki?
Z jakich owoców i warzyć wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.